הטיפולים

שיטה חדשה לבניית עצם מבוקרת: מכשיר SONIC WELD

 

 

 

דלקות או זיהומים גורמים לנגעים או פגמים בלסתות, דבר המקשה על התקנת שתלים.

מזה 30 שנה, רפואת החניכיים מחפשת אחר ״התקן״ או תבנית שתכוון את בניית העצם במהלך תהליך הריפוי. הממברנות, מעין חבישות ופילטרים, ממלאות את התפקיד אך אנו נתקלים במכשולים רבים בהתקנתן.

לאחרונה, חברה גרמנית מציעה מכשור להכנת ״תבנית ״לבקרת בניית העצם.

מכשיר אולטראסוני מאפשר עיצוב של מסגרת (התבנית) העשויה ״מחומצה לאקטית״, חומר סינטטי המתפרק בגוף לאחר ריפוי כך שניתן להגיע לבניית עצם מבוקרת של העצם וזאת על פי הצורה שקבע הרופא.

מרפאת המומחים מוריה שבחיפה מיישמת את השיטה עם תוצאות מבטיחות 

 הוספת עצם מבוקרת בשיטת ה SonicWeld 

אבדתם שן?

אבדן של שן או מספר שיניים מלווים באבדן עצם ושינויים במתאר השיניים כולו.

הנפח של העצם מצטמצם והשיניים הנתמכות מאבדות מיציבותן.

צריך שתל?

טוב! אבל קודם יש לבנות מחדש את נפח העצם שאבד.

לכן יש להוסיף/ לשתול עצם בכמות ובנפח מספיקים כדי שזו תוכל להכיל את שתלי השיניים.

אז כיצד בונים עצם חדשה?

בניית עצם, הוספת עצם, יכולים להתבצע במספר דרכים. למשל, ניתן לקחת עצם ממקומות שונים בפה המטופל ולשתול אותה במתאר בו היא חסרה. אלא ששיטה זו אגרסיבית, התהליך מורכב ולא אחת מצריך ניתוח נוסף להוצאת הברגים שקיבעו את העצם החדשה למקום.

אפשר אחרת?

כן. הוספה ובניית עצם בשיטת ה SonicWeld המאפשרת לרופא, באמצעות מכשיר אולטרסאונד, פינים וממברנות נספגים, ליצור מחדש ובאופן מבוקר את מתאר העצם שאבד.

החומרים בהם נעשה שימוש בשיטת ה SonicWeld, הממברנות והפינם, עשויים מחומצה לקטית (PDLLA-Poly-D-L lactic Acid), המתפרקת לחלוטין ונספגת לתוך התהליך המטבולי הטבעי של הגוף מבלי להשאיר שום שארית. תהליך הפרוק וההמסה מדורג ולא יסתיים לפני התהוותה והתגבשותה של העצם החדשה במקום בו נשתלה.

ה PDLLA – שרשרת מולקולות של חומצה לקטית – מרכיב ניטרלי בגוף האדם, המתפרק למים ו-CO2 בתהליך המטבולי הטבעי.

יתרון חשוב מאוד של החומר הוא היציבות הממדית המצוינת שלו המאפשרת לרופא לבנות את העצם בממדים – נפח וגובה – המדויקים ביותר מבלי לאבד אותם בתהליך ההתגבשות שלה.

פתרון שנספג לחיוך שנשאר

שיטת ה SonicWeld מעמידה לרשות הרופא גם ממברנות מעוצבות מראש המאפשרות לו לשחזר את המבנה האנטומי של העצם והחניכיים של השיניים הקדמיות.

הטכניקה האולטראסונית של הSonicWeld  יחד עם החומרים הנספגים שלה זוכים לביקוש בשל הצלחתם הגדולה בתהליך בניית העצם. זוהי שיטה אידאלית המבטיחה יצירתם של התנאים הנדרשים לשחזור העצם שאבדה לקראת קבלת השתלים. יתרה מזו, השיטה בטוחה. היא אינה כרוכה בסיבוכים או סיכונים כלשהם. הטיפול באמצעות שיטת ה SonicWeld הוא השקעה בעלת ערך לטווח ארוך.

Contact
Name:
Please fill name field
E-mail:
Phone:
Message:
Please enter the numbers: Please enter the numbers
Please enter the correct digits
Your message was sent successfully